(2) DS18 10XL1400-4 10” Pro Audio Midrange Loudspeakers 4-Ohm (1 Pair)
Hurry, there are only 1 item(s) left!
SKU: 10XL1400-4 (TWO)Categories: DS18, Speakers
Description
DS18 10XL1400-4 10″ Midrange Speakers – 700W RMS Each / 1400W Max Each, 4 Ohm (Pair)
This listing includes TWO (2) individual speakers (sold as a pair).
Key Features
  • Sold as a matched pair (2 speakers)
  • 10-inch midrange / mid-bass speakers
  • Power handling per speaker: 700W RMS / 1400W Max
  • Total power handling (pair): 1400W RMS / 2800W Max
  • Impedance: 4 ohm each