Audiopipe APCLE-25001D Class D Monoblock Power Amplifier 2500W RMS @ 1-Ohm
SKU: APCLE-25001DCategories: Amplifiers, Car Audio
Description
Audiopipe APCLE-25001D APCLE Series 1-Ohm Stable Class D Monoblock Amplifier – 2500 Watts RMS
Key Features
  • Variable Subsonic Filter: Built-in adjustable filter (15Hz – 40Hz) protects your subwoofers by cutting out damaging, non-audible ultra-low frequencies
  • 2500 Watts RMS @ 1-Ohm
  • 1500 Watts RMS @ 2-Ohm / 1000 Watts RMS @ 4-Ohm
  • Frequency Response: 15Hz – 150Hz
  • Dimensions: 19.8" L x 7.0" W x 2.2" H