Audiopipe APLX-1400.4 APLX Series 1400W Max Class A/B Mosfet 4-Channel Amplifier
SKU: APLX1400.4Categories: Amplifiers, Car Audio
Description
Audiopipe APLX-1400.4 APLX Series Compact 4-Channel Class D Amplifier – 1400 Watts
Key Features
  • 1400 Watts Peak Power
  • Frequency Response: 10Hz – 20kHz
  • Dimensions: 6.34" L x 4.02" W x 1.73" H