Audiopipe APLX-1500.1 APLX Series 1500W Max Class D Mosfet Monoblock Amplifier
Hurry, there are only 8 item(s) left!
SKU: APLX-1500.1Categories: Amplifiers, Car Audio
Description
Audiopipe APLX-1500.1 APLX Series 1-Ohm Stable Class D Monoblock Amplifier – 1500 Watts
Key Features
  • Variable Subsonic Filter: Protects your subwoofers by filtering out non-audible, damaging ultra-low frequencies (10Hz – 50Hz)
  • 1500 Watts Peak Power
  • Frequency Response: 10Hz – 250Hz
  • Dimensions: 7.40" L x 4.02" W x 1.73" H