Audiopipe APMOX-280.4 APMOX Series 1200W Max Full-Range Class D 4-Channel Mini Amplifier 4 x 280W RMS @ 2-Ohm
Hurry, there are only 3 item(s) left!
SKU: APMOX-280.4Categories: Amplifiers, Car Audio
Description
Audiopipe APMOX-280.4 Marine & Powersports IPX67 Waterproof 4-Channel Class D Amplifier – 2200 Watts
Key Features
  • Extreme Power Density: Delivers a staggering 280W x 4 RMS at 2-Ohms, providing the raw power needed for high-output wakeboard towers and pro-audio systems
  • 2200 Watts Peak Power
  • RMS Power: 4 x 280W @ 2-Ohm / 4 x 180W @ 4-Ohm
  • Dimensions: 9.92" L x 4.02" W x 1.73" H