Autotek SM-2000.1D STREET MACHINE Series 2000W Max Class-D Monoblock Subwoofer Amplifier
SKU: SM-2000.1DCategories: Amplifiers, Car Audio
Description
Autotek Street Machine SM-2000.1D 1-Ohm Stable Class D Monoblock Subwoofer Amplifier – 2000 Watts
Key Features
  • Variable Bass Boost: Adjustable 0 to +12dB bass EQ at 45Hz lets you customize the "punch" of your low-frequency response
  • 2000 Watts Peak Power
  • Frequency Response: 10Hz – 500Hz
  • Dimensions: 10.2" L x 5.5" W x 2.1" H