Orion Cobalt Elite CEA1000.5D 1000W RMS | 4000W Max 5-Channel Class-D Full-Range Amplifier
SKU: CEA1000.5DCategories: Amplifiers, Car Audio, Orion
Description
Orion Cobalt Elite CEA1000.5D 5-Channel Class-D Amplifier – 4000W Max, 1000W RMS
Key Features & Specifications
  • Total MAX Power: 4000 Watts
  • Total RMS Power: 1000 Watts
  • Subwoofer Channel Power: 500 Watts RMS x 1 @ 2-Ohms / 300 Watts RMS x 1 @ 4-Ohms
  • Full-Range Channel Power: 125 Watts RMS x 4 @ 2-Ohms / 75 Watts RMS x 4 @ 4-Ohms
  • Dimensions: 12.17" (L) x 5.71" (W) x 2.13" (H)