Orion Cobalt Elite CEA400.4D 1600W Max 4-Channel Class-D Full-Range Amplifier 4 x 60W RMS @ 4-Ohm
SKU: CEA400.4DCategories: Amplifiers, Car Audio, Orion
Description
Orion Cobalt Elite CEA400.4D 4-Channel Class-D Car Amplifier – 1600W Max, 400W RMS
Key Features & Specifications
  • Total MAX Power: 1600 Watts
  • Total RMS Power: 400 Watts
  • RMS Power @ 2-Ohms: 100 Watts x 4 Channels
  • RMS Power @ 4-Ohms: 60 Watts x 4 Channels
  • Bridged RMS Power @ 4-Ohms: 200 Watts x 2 Channels
  • Dimensions: 7.87" (L) x 5.71" (W) x 2.13" (H)